Galatasaray Divan Kurulu Toplantısı Mustafa Cengiz Açıklamaları

11 Eylül tarihi itibariyle Galatasaray Divan Kurulu toplantısı yapıldı. Sayın Başkan Mustafa Cengiz ‘in açıklamaları haberimizde…

Galatasaray Lisesi’nde yapılan toplantının başkanı Eşref Hamamcıoğlu oldu.

galatasaray divan kurulu Mustafa Cengiz
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz

Sayın Başkan Mustafa Cengiz Galatasaray Divan Kurulu toplantısında şu açıklamalarda bulundu:

“Yayıncı kuruluşa buradan da söylüyorum; Sayın Bakanım da söyledi. Biz şu anda Türk futbolunun marka değerine son yaptığımız transferlerle müthiş katkıda bulunduğumuza inanıyoruz. Ben şunu demek durumundayım; Allah utandırmasın. Biz GS TV’yi kapatmak değil tam tersine lisans için başvurduk. RTÜK’e gerekli başvuruyu yaptık. Biz GS TV’yi bırakın kapatmayı, ulusal/karasal bütün dünyaya açmak isteriz. Ben gittiğim bütün ülkelerde görüyorum. Galatasaray bir dünya kulübü, dünya devi. Önceki bütün başkanlarımın da katkısı var.

Değerli arkadaşlar, GS TV’de çalışan arkadaşlar 40’a yakın. Aldıkları ücretler çok düşük. Gece gündüz çalışıyorlar. Bir tek Galatasaray aşkı, Galatasaray ruhu uğruna. Ben buradan hepsine sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

Bu sene bu yönetim lise düşmanı şeklinde bir ithamda bulundular. Bazı yerlerde duyuyorum. Liseyi benden daha iyi anlatan kişi, sosyolog olarak çok azdır. Bizim arkadaşlarımızın çoğu Galatasaray liseliydi. Ben Galatasaray liseli birini gördüğümde iki defa seviniyorum. Divan üyesi gördüğümde üç kere seviniyorum. Ben devletteyken bütün gücümü kullandım üye olamadım. Buraya geldim üye olamadım. Benim en mutlu olduğum an Galatasaray divan üyeliğidir.

Değerli arkadaşlar, liseyi kendi çıkarları için kullanan olursa ben o menfaatçi grupların en karşısında duran insan olurum.

Benim Dursun Bey ile kişisel kavgam yok. Ben bir düşmanlık gütmüyorum. Kendisi de biliyor. Bütün konuşmalarıma bakın tek bir saygısızlık etmedim. Abdürrahim Bey’i eleştiriyorsunuz. Ne beceriksizliğimiz kalıyor ne vasatlığımız. İnsanlar ağzına geleni söylüyor, Twitter’da da yazıyorlar. Biz sizin için varız, ters bir şey görsek vallahi biz ikinci gün durmayız. Bizi bir tek şey takdir ediyor; teşekkürünüz, gözünüzdeki parıltı. Biz şampiyonluk olduk. İki yılda almadık kupa bırakmadık. Mali açıdan ilk defa kara geçtik. UEFA bize saygı duyuyor, bize inanıyorlar. Bizim açtığımız yoldan Paris Saint-Germain gitti ve Türkiye’den bazı kulüpler gitti.

Ben derneğe, baskete, voleybola bir para veriyorsam bunu bankadan alıyorum. O paraya da bir faiz ödüyorum. Biz geldiğimizde baskette transfer yasağı vardı. Futbolda da transfer yasağı vardı. Hem o yasağı kaldırdık hem de Nagatomo’yu aldık.

6222 ilk defa birine, Sevgili Abdürrahim’e uygulandı. Bizim de medya ile birlikte haberimiz oldu. Bir şey demiyorum. Doğru duvar yıkılmaz, son gülen iyi güler diyorum. İbrahim Bey’in dediğini açıkladım. Sevgili Teoman’ın söylediklerine tepki verilmeli. Sertlik oranını bilmiyorum. Ben sertlik yaptım 150 gün ceza yedim. Ama kürsüden şiddetle eleştirildim. Bir Galatasaray başkanı ne konuştuğunu bilmeli, ceza almamalı dediler. Bir arkadaşımız niye bu Galatasaray’a bu 100 bin TL’yi ödetiyorsunuz dedi. Bana sorsaydı kendimin ödediğini söylerdim.

Bir de şunu söyleyim, Galatasaray Lisesi, Galatasaray Spor Kulübü’ne sahip çıkar, sahiplenir. Galatasaray; bu sıralarda, bu avlularda kuruldu. Aynı şekilde gerektiğinde Galatasaray Spor Kulübü de anavatanı olan liseye sahip çıkar.

Saygılar sunuyorum.”

GS TV için tıklayın.

Galatasaray toplam transfer maliyeti için tıklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*