Mevlüt Erdinç Galatasaray’da Forvete Alternatif

Falcao transferinin gecikmesiyle alternatif arayışına giren Galatasaray’da hedef Mevlüt Erdinç… Transfer sezonunun kapanmasına günler kala forvet eksiğini kapatmaya çalışan Galatasaray’da hareketlilikler yaşanıyor.

Mevlüt Erdinç galatasaray
Mevlüt Erdinç

Transfer sezonunun sonuna yaklaştıkça takımlarda hareketli günler yaşanıyor. Forvet hattında Falcao’yu dört gözle bekleyen Galatasaray’da B planı olarak Mevlüt düşünülüyor. Tabi ki Falcao’nun yerini tutması beklenmiyor ancak bu sezon 3 farklı kupada yarışacak olan Galatasaray’da kulübenin zengin olması gerekiyor. Bu nedenle hızlı ve etkili çözüm üretmek isteyen yönetim gözünü Başakşehir’de oynayan Mevlüt’e çevirdi.

Kariyerinde Almanya ve Fransa’da da top koşturan milli futbolcu ile Galatasaray kulübünün adı son günlerde sıklıkla anılıyor. Taraftarlar her ne kadar Falcao transferine odaklanmış olsa da bilindiği üzere Fatih Terim, Konyaspor maçının ardından orta saha, savunma gibi bölgelerde de eksiklere değindi. Ayrıca Falcao transferinin gerçekleşmemesi durumunda geçtiğimiz sezondaki gibi forvetsiz kalmak istemeyen Galatasaray doğal olarak alternatiflere yönelmiş durumda. Diagne her ne kadar hala takımda ve maçlara çıkıyor olsa da sahada isteneni vermemesi, oyuncuyu taraftarların ve yönetimin gözünden düşürmüş durumda.

Mevlüt E. istatistikleri ve detayları için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*